Cam Çatı

Cam Çatı, yalnızca yapıların çatısının kapatılmasında değil, sundurmalar ve teraslar gibi yarı açık alanların korunaklı hale getirilmesinde de kullanılabilen, dekoratif ve uzun ömürlü bir çatı kapatma yöntemidir.

Günümüzde, en çok tercih edilen çatı sistemlerinden biri olan cam çatı, oldukça kullanışlıdır. Bu şeffaf çatı sistemi, açılır-kapanır ve sabit olarak iki şekilde uygulanabilmektedir. Camın saydamlık özelliği nedeni ile aydınlatma için artı bir masrafa girmezsiniz. Isı yalıtım özelliği ile soğuk günlerde bile, çatınızın keyfini sürebilirsiniz. Diğer çatı kaplamaları, maliyetli olması yanında cam çatı sistemleri kadar da estetik değillerdir.

Bir Çok Konuda Avantajlıdır

Bu sistemlerin iyi planlanması birçok konuda sağlanacak avantajlar anlamına gelmektedir. Isı yalıtımlı, otomatik açılıp kapabilen özellikleri ile normal çatı sistemlerinden çok daha kullanışlıdır. Özel su sızdırmaz sistemi ile çatı akma olayı gerçekleşmemektedir. Ateşe, aşırı ısınmaya ve aşırı soğumaya karşı oldukça dayanıklıdır. Çelik çatı sistemlerinde, cama özel tasarımlar yapılabilmektedir. Alüminyum çerçevelerde, dış etkilere karşı dayanıklı olması nedeni ile en çok tercih edilen malzemeler arasındadır.