Alüminyum Doğrama

Alüminyum doğrama, 6 metreye kadar uzunlukta yer alan farklı alüminyum profillerin kesilerek işlenmesi ve bu ürünlerin kapı, pencere, cam balkon sistemi olarak hayatımızda işlevsel bir yer alması işlemidir.

Alüminyum kapı ve pencere sistemleri, alüminyumun her iklim koşuluna karşı dayanıklı bir yapı malzemesi olması sebebiyle tercih edilmektedir. PVC sistemlere göre başlangıçta daha pahalı gibi görünen alüminyum doğrama sistemleri, rutubet almayan, paslanmayan, çekmeyen ve güneş altında çatlamayan, uzun vadede dayanıklı, sağlıklı ve çevreci bir yapı malzemesidir. Demir, çelik kadar sağlam, bu metallerin üçte biri ağırlığındadır. Elektrostatik boyalarla istenilen renkte üretilebilmekte ve dekoratif bir görünüm kazanmaktadır.

Yalıtımlı Alüminyum Doğrama

İç ve dış alüminyum profillerin,ısı yalıtımı sağlamak amacıyla yalıtkan bir profille birbirine bağlanmasıyla oluşturulan doğrama sistemidir. Isı yalıtımlı pencere ve kapı sistemi enerji tasarrufunun istenildiği her türlü yapılarda uygulanabilmektedir. dışarıdaki ve içerideki ısı dengesi arasında geçiş olmadığı için camlarda terleme ve buharlaşmayı önler.

Yalıtımsız Alüminyum Doğrama

ısı yalıtımsız kapı ve alüminyum pencere sistemleri izolasyona ihtiyaç duyulmayan yapılarda genellikle vitrin ve ofis ortamında tercih edilir.